Červen 2013

Lepší blog....

24. června 2013 v 17:16 | Jane Kasumi
Takže... Vzhledem k organizačním a... i faktu, že jsem byla malá, když jsem zakládala tenhle blog, rozhodla jsem se svou tvorbu přesunout na druhý blog. Jeho link je dole...
Svoje příběhy se pokusím postupně přesunout.
Část 2. - Les Vidrianu a první odznak

22. června 2013 v 18:07 Pokémon Leaf Green
I.III. Pryč,pryč a ještě dál!
Konečně nastala chvíle konečně vyrazit pryč z Vidrianu. Vydejte se na sever, na Route 2. Nic extra tu není, jen dva noví Pokémoni - Caterpie a Weedle. S každou stezkou se zvyšuje level divokých Pokémonů - skvělé pro trénování.

II.III. Lesíček plný hmyzu... Zákaz stanování!
Projděte domem a vějdětě do lesa. Pro lepší orientaci mapka...
Viridian forest

Nový tři Pokémoni - Metapod, Kakuna a vzácně tu můžete narazit i na Pikachu. A když budete mít hodně velké štěstí, narazíte na Pikachu level 5. Takže - jsou tu i první trenéři, Bug Cathers - Chytači hmyzu. Jsou děsně netrénovaní a strašní škrti. Souboj s nimi mě vždycky naštve. Jednak vás téměř pokaždé otraví (pozn. nakupte si dostatek Antidote) a jednak... no - už jsem řekla, že jsou to škrti.

Bug Catcher Rick - Weedle (6) a Caterpie(6)
Bug Catcher Doug - Weedle (7), Kakuna(7), Caterpie (7)
-//- Anthony - Caterpie (7), Caterpie (8)
-//- Charlie - Metapod (7), Caterpie (7), Metapod (7)
Sammy - Weedle (9)

Mimo jiné - jak vidíte na mapě - je tu i pár Pokéballů - První je (*-*) PokéBall, druhý Antidote a třetí Potion. A rovnou přes vrátnici do Pewteru!

I.IV. Pewter city
JEJ! Konečně pořádné město! Je tu PokéCentrum, je tu i PokéMart s lepšími věcmi jako Awakening (viz. PokéList) a hlavně POTIONY! Být vámi, pár bych si jich koupila...
Další zajímavost je muzemu na severu města. Za 50 PB si můžete prohlédnout kostry Pokémonů.

Ale kdo by chtěl do nudného muzea, když můžete jít na stadion? Brocka určitě znáte ze seriálu - Trenér kamenných Pokémonů. Ale jeho parťáka Campera (NE, není to Camper z Counter Striku) Liama neznáte, že?

Camper Liam - Geodude (10), Sandshrew (11)
Leader Brock - Geodude (12), Onix (14)

Jaké je nejlepší proti nim? No - to si děláte legraci... Proti kamenným je nejlepší WATER,GRASS, FIGHT a STEEL. Každý z těchto typů můžete sehnat (Squirtle, Bulbasaur,Charmander - Metal Claw lv.13) nebo Mankey (Route 22 - škoda, já na to neupozornila Smějící se).
Dostanete První odznak Blouder Badge, TM CASE a k tomu rovnou TM 39 - Rock Tomb.
Uzdravte si Pokémony a Hurá na route 3!

Část 1. - Sladký začátek

22. června 2013 v 18:06 | Jane |  Pokémon Leaf Green
Tohle je první návod na Pokémony. Doufám, že někomu pomůže ve hře...

Pokémon Leaf green ( až po ostrovySmějící se)

I.I. Začátek
Na začátku je takové nepotřebné info... Jestli ho neumíte používat, nevím, co jste za lidi...
Dál je takové menší představení se hrou - co můžete dělat se svým Avatarem. Hra je interaktivní. Můžete mluvit s lidmi. Perfektní pro začátečníky. I když pro pokročilé malinko otravné. Takže to proklikáme a ...
Potkáme profesora Oaka. Ten nám řekne, že nás rád poznává, představí se a řekne nám, co jsou Pokémoni vlastně zač.
A konečně se nás zeptá, kdo jsme - tím pádem si můžem vybrat, jestli jsme holka nebo kluk a zvolit konečně jméno.
Já si vybírám holku a jméno Kasumi.
Ještě potvrdit YES. Oak nám představí svého vnuka. Vsadím se, že ho pojmenujete Gary. Já taky. Mimo jiné vám Oak řekne, že jste rivalové už od dětství. Vypadá to, že si ale váš Trenér nemohl vzpomenout na jméno. Museli jste mu ho říct... Mrkající

II.I. Váš dům
Objevíte se ve svém pokoji. Čas v téhle verzi hry není podstatný, ale vy víte jednu věc - je čas jít. Ale než sejdete dolů po schodech, nezapomeňte si vzít Potion z počítače. Přidává Pokémonům 20 Hp - bodů energie. To, co se mi na téhle posteli líbí, je postel. Můžete si do ní lehnout, což je fakt super. (Potěšený smích)
Dole je zajímavá jen máma a televize. V televizi dávají nějaký výchovný pořad pro rodiče. Jestli se na něco zeptáte mámy, řekne vám, že každý má sny o cestování a že se po vás shání Oak z vedlejšího domu. Teď už by jste ale měli opravdu jít.

III.I. Pallet town
Můžete si prohlédnout město. Na schránce je napsáno, že je to váš dům. Hned vedle je dům vašeho rivala, který tam ale není. Od jeho sestry, Daisy se dozvíte, že je v laboratoři - největším domě na jihu města. Nemůžete ho minout.
JO - ještě jedna věc, než uděláte cokoliv jiného - pozor na značky! Jsou na nich Tipy, které můžou začátečníkovi docela pomoct. Hned u první je jedna holka, která vás s nima seznámí. Ten chlap u plotu vám jen řekne, co už víte - že je možné uskladnit věci z obchodu v ITEM STORAGE na počítači.

IV.I. Laborka a první souboj
Jestli se nechcete zbytečně zdržovat, běžte směrem z Pallet town na Route 1. Proč se dozvíte o vteřinu poté. Přiběhne za vámi Oak. Zvláštní, že od vašeho domu... Nechci myslet na to, co dělal s naší matkou...
Varuje nás před divokými Pokémony v trávě.Půjdete s ním do laboratoře, kde čeká váš soupeř. Oak vás vyzve, aby jste si vybrali Pokémona. Máte na výběr tři...
Charmander( oheň, na první dva stadiony naprosto nepoužitelný)
Squirtel (voda; strašně užitečný + velká obrana, na třetím a čtvrtém stadionu zranitelný)
Bulbasaur ( Travní, + dobré útoky, - špatná obrana a rychlost)
Lákavé, co? Já vychvaluji Squrtla - vím proč. Vždycky s ním hraji. Ale hodněkrát je m to na nic, protože váš rival si vezme Pokémona, který je proti tomu vašemu ve výhodě. Když budete odcházet, dá si s vámi váš rival první zápas.Je na čase tomu řitnímu horolezci nakopat zadek. Oba máte Pokémona na 5.lv. Čím víc má Pokémon zkušeností, tím větší má level. Jasně - level můžete zvýšit i Rare Candy, ale to je vzácné. Můj typ je v nejhorším použít Potion. Mimochodem... Oak vám bude pomáhat. Na začátek řekne, že je ctižádostivý jako všichni. Pak vám řekne, že musíte dostat soupeřovo HP na nulu. Jestli vyhrajete, získá váš Pokémon další level a od Garyho i nějaký peníze. Přidají se ke kapesnému 3000 od mámy. Gary je potupen - vaše práce zde končí. Oak vašeho Pokémona ještě vyléčí - a vy vypadnete na Route 1.

I.II. Route 1
Čekáte něco extra? Jste na špatné adrese. Jsou tu jen dva druhy naprosto nepotřebných Pokémonů - Ratata a Pidgey na levelu 2 - 4. Můžete si tu malinko potrénovat Pokémona. Za první zdí uvidíte nějakou osobu. Promluvte si s ní. Dá vám další Potion. Teď ho potřebovat nebudete, ale už brzy se bude hodit. Hlavně ho nespotřebujte! Proč? To vám řeknu v další kapitolce...
Další člověk, kterého potkáte vám nic zajímavějšího neřekne... Jen že můžete jít kdykoliv zpět, pokud jsme srabi. Ale MY nejsme!

II.II. Vidrian City
První, co by jste měli udělat, je zajít do Poké-centra a požádat Joy o vyléčení Pokémonů. Potom běžte do obchodu. Ne, mepůjdem rozfofrovat všechny peníze, co máme. Musíme jen doručit balíček pro profesora Oaka. Vyzvedněte ho a vraťte se stejnou cestou domů. Ale nepokoušejte se ho otevřít. Nejde to.

III.II. Zpátky do Palletu
Tip - když nechcete být zdržováni Pokémony v trávě, přeskakujte zdi.
V Palletu běžte do laborky a odevzdejte zásilku. Profesor vám za ní poděkuje a pak už se přiřítí Rival. Zeptá se Oaka, proč ho volal. Dá vám PokéDex. Pak vám Rival řekne, že na vás čeká Daisy s dárkem. Je to mapa měst. Já mám mapu zabudovanou v hlavě, proto jsem si jí nevzala. A teď zpátky do Vidrianu... Nesnáším, když se musím potácet tam a zpátky...

IV.II. Tak zase ve Vidrianu...
Když teď půjdete do obchodu, můžete si koupit různé léky.

Antidote - 100 PokéBash
PokéBall - 200 PokéBash
Paralyz Heal - 200 PokéBash
Burn Heal - 250 PokéBash (To nevím, proč tu je...)

Docela mínus je, že si Potion můžem koupit až v dalším městě. Já vám říkala, aby jste ty Potiony hned nevyplýtvali...
Ok - když půjdete na sever, pryč z města, narazíte na dvě věci, které nemůžete obejít. První je starý děda, který vám ukáže, jak se chytají Pokémoni a dá vám Teach TV. Ale ta je pro záčátečníky... tu nepotřebujete.
Druhá věc je stromek. Cut zatím nemáme, takže na něj jen klikněte a dostanete třetí Potion.Než ale půjdete po Route 22 dál, vytrénujte si Pokémony.

V.II. Druhý souboj s Rivalem
Tak a je tu druhý souboj s Rivalem. Tentokrát je zase voprsklý a vyzve vás na souboj.

Startovní Pokémon 1. vývoj lv.9
Pidgey lv.8

Nic těžkého, že?

Další díl bude brzy...

Kitten everywhere!

4. června 2013 v 8:59 | Jane Kasumi |  Deníček
Koťata všude! Při povodních byl Jelen nucen opustit svůj byteček i se svými šesti kočkami, které se teď prohání po našem obýváku. Dneska ráno jsem je málem zašlápla...
Včera jsem už skoro spala, když Zdeněk začal meditovat nad svými plastovými vlasy a gumovou kůží - a víte, co z něj nakonec vypadlo? ,,Pane Bože - já jsem..." Chvíle ticha. ,,...já jsem Gandí!" Málem jsem vypadla z postele.

V Praze to vypadá katastrofálně. Pořád přicházejí nové a nové zprávy o záplavách a já se jen třesu v koutě. Nevím proč - vždyť se nás to nedotkna, neboť jsme od nejbližší Hostivařské přehrady dost daleko, takže by to muselo být hodně zlé, aby to k nám dosáhlo. Asi ta empatie... No nic. Takže budeme mít doma pár dní (podle toho, jak dlouho budou ty povodně trvat) doma Jelena a jeho koťata. Mně to vadit nebude, ale táta na něj trochu žárlí, protože je u něj mamka víc, než doma. Ani to mi nevadí. Když je někdy doma, je to fajn.

Pokémon Villians Galery 6. - Sranda podle mého...

4. června 2013 v 8:50 | Jane Kasumi |  Pokémon Villians galery

Pokémon room se znovu otevírá... A další vydání Villians Galery CZ je tu! Tentokrát to bude jiné. Původně jsem chtěla udělat Galerii s Ghetsisem, ale na to nemám v tuto hodinu čas... a navíc jsem ještě neprohlédla všechny obrátky s ním a N... Takže tu dám svou vlastní galerii vtípků... Ať žije jednoduchý humor!

Ghetsis jako Mario - a co se asi stane, až najede na tu slupku od banánu...


Saturn a jeho zvrácené sny ANEB Neko Cyrus?????? O.o

Neko Cyrus???

Znáte Kouzelné kmotříčky?
Překlad: "Děkuji za ty solární panely že jsem bohatý a slavný... a to poslední jsem nepochopila..."

Pokémon Fairy odd Parents

Tohle je ze seriálu. Nevím, ze kterého je to dílu - jen že je to ze třetí generace.

Persian and Giovanni

Ha Ha Ha....

Obrácené tváře