Únor 2013

Jessica 10.

23. února 2013 v 19:20 | Amber Lisa/Kasumi-sama |  Povídky
Jessica teď měla trochu víc volnosti. Lucas byl teď víc zaměstnaný Maxieho vtípky. Poslední týden udělal pár nejapných vtípků na Matthewův účet.
,,Tohle je moc." křičel na něj. ,,Když on si o to Matt říkal. Je takový slušňáček - otloukánek. Už od školky." smál se Max. ,,Tak toho nevyužívej.Mám povolení od tvého táty tě zbít, když budeš dělat debility. Dej si pohov." upozornil ho Lucas. ,,Ale tady je taková nuda... Nic než knížky, telka... Ani to pivo tu není!" postěžoval si Max. ,,Alkohol tupí myšlenky. To je důvod, proč je z tebe tohle." sestřelil ho Lucas. ,,Mou existenci nenapadej. Mám víc holek, než ty kdy budeš mít." vrátil mu Max ránu. Ale Lucas bodoval celý život.Tohle ho nemohlo zarazit.
,,Není má vina, že holky letí na tupce s mastnými vlasy..." ušklíbl se. Max se musil smířit s porážkou. Opřel se do židle. ,,Ale jaká jiná zábava tu může být? " Pak ho něco napadlo. ,,Mohl bych jít poškádlit Jessicu!" řekl. Už se zvedal, ale Lucas ho pořádnou silou poslal zpátky do židle. ,,Na to rovnou zapomeň." řekl chladně ,,Je pod naší ochranou.Dotkneš se jí a tu ruku máš uřízlou. Řekneš o ní špatné slovo a uříznu ti jazyk. Jeden špatný pohled a jseš slepý. Jasný?" ,,A co tvůj bratr?" zeptal se Max. Lucas vyhlédl z okna. ,,Matthew je můj malý bráška. On ví, kde je hranice ale ty chodíš kilometry za ní. On Jessicu chrání. Ty... " Max se zasmál. ,,Neříkej, že tě to občas nestrhávalo." Lucas se kousl do rtu. Vzápětí dostal takovou facku, že se sebou ještě hrozně praštil o zem. Ihned si sedl a mnul si tvář. ,,No jo - už toho nechám." vykřikl, když viděl, jak Lucas znovu zvedl ruku. ,,To bych ti radil. Už jsi jak náš táta." zavrčel Lucas. Otřel ruku o bílý, vyšívaný z krajů. ,,Víš co jsem ti řekl. Teď vypadni, mám moc práce, než abych se s tebou zahazoval." řekl a sklonil se nad pergameny. Max se otočil ke dveřím, pokrčil rameny a odešel.
Ne však do svého pokoje. Zbytečně by se tam nudil. Šel přímo do knihovny. Bylo tam asi patnáct počítačů, ze kterých se dalo jednoduše napojit na kamerový systém. Chtěl vidět. Měl k tomu svoje důvody. Ne, ten polibek s tím neměl mnoho společného. Jen mu tak úplně nedošlo, proč je pro jeho bratránky tak důležitá. O pokladu králů samozřejmě slyšel od dědečka, ale Lucase ani Matthewa nikdy peníze nezajímaly. Muselo v tom vězet něco jiného... A on na to chtěl přijít.

Matthew čistil podlahu od toho nepěkného vtípku s kýblem na dveřích. Mohl na to zavolat jednu ze svých služek, ale chtěl si vyčistit hlavu. A jelikož mu k tomu nepomáhala koupel ani odpočinek, snažil se zklidnit trochou práce. Lucasovi i rodičům se to zdálo naivní, ale Matthew je neposlouchal. Proč taky. Vždycky z něj měli legraci a on to už v sedumnácti nesnesl. Tak se zbalil a utekl. Lucas z toho byl rozmrzelý a hodně se trápil. Chtěl mít bratra po boku, aby se cítil jistější. Jenže když poslal Matthewovi dopis po jeho tehdejší přítelkyni, poslal mu malou minci na řetízku se vzkazem
Nevěděl jsem, že existuji, jen když potřebuješ pomoct.
Když si to přečetl, zabolelo ho to. Ale přesto ho chtěl najít. Měl od matky požehnání, takže zabalil to nejpotřebnější a vyrazil. Matthew si ještě vzpomínal, jak ho našel v kanále. Tehdy ujížděl na drogách. Lucas ho vzal do nemocnice a za pár měsíců už mohl Matthew domů.Moc se mu domů nechtělo. Ale Lucas ho přesvědčil. Matthew byl dost na dně. Ale Lucas mu pomohl a postaral se o něj. Pomohl mu postavit se na nohy. Pak se dozvěděli o legendě Králů a ... zbytek znáte.
Matthew si náhle uvědomil jednu věc. Že Jessica zná cestu k tomu úkrytu - tak proč ještě nemají ten poklad?

Číslo deset zaslouží oslavu. Proto tu mám malé videjko, které se mi moc líbilo. Doporučuji si ho shlédnout.
Damien Dawn - Your heart

Večer svatého Valentýna

14. února 2013 v 18:00 | Amber Lisa |  Básně
Když slunce se sklání k západu
snažím se zahnat nudu.
Sleduju na ulici lidi
nikdo z nich přes závěs nevidí.

Jdou ruku v ruce, ty zamilované páry
A u nás doma? Nuda,řev a sváry.
Dosedám do křesla, hlavu mám v dlaních...
Hlava mě bolí z nich.

Vzponínám, co mohlo být,
Co jsem kdysi mohla mít...
Měl sladký úsměv - já byla nesmělá.
Udělala jsem,co jsem neměla...

Být na svatého Valentýna sám...
Jak dobře tenhle pocit znám.
Je to den vzpomínek a přání
nic mi nepomůže, nepřivede k ní.

Tam k řece, kde to začalo
Tam, kde moje srdce skončilo.
Měl mokré brýle, já mokré vlasy,
chtěla jsem ho obejmout - asi...

Od minulého roku byla to změna
I já jsem trochu jiná
On měl delší vlasy, chovaní lepší
Ta změna mě hodně těší...

On má ale holku - stokrát lepší než já.
Jen očekávám, co osud dá.
Teď trhám kus látky s jménem vypáleným.
Chci ho vzít