Březen 2012

Jessica Smithová

31. března 2012 v 16:39 | Jane Kasumi |  Povídky

Toto je první z mých povídek pro starší děvčata (už mluvím jako naše třídní - děsivé).Tak - dělám to nerada , ale nic jiného
mi nezbývá.

Jessica Smithová - dívka za zamrzlích plání.
Část 1

Jessičino dětství nebylo šťastné.Vyrůstala daleko na severu,společně se sestrou,dvěma bratry , otcem a macechou. Macecha děti nenáviděla a ze sourozenců to byla právě Jessica,která byla pro macechu stínem.Zřejmě proto,že Jessica jí předčila krásou,moudrostí i zručností.

Jednou,zrovna rok poté,co otec zemřel ,prodala macecha Jessičiny bratry Krise a Damiena do otroctví ,sestru prodala jednomu bohatému muži jako služku a Jessicu předala jedné chladné noci jednomu chudému muži z jiné vesnice na zamrzlých plání.
Byl to hodný muž.Měl osmiletého syna,domek,štěňata,stáj a v ní tři koně.Jednoho Jessice daroval,stejně jako jedno štěně.Jessica se u něj cítila líp,než se kdy cítila doma.Přesto však toužila po svobodě.Proto si jednoho dne (asi po roce) zbalila své věci ( malý diamant , nůž,šálu a tenkou mikinu) , vyskočila na koně,do náruče vzala štěně a utekla.Chtěla se dostat ze Zamrzlých plání (jak se té zemi říkávalo) do země slunce.
Jela už dva týdny a pláním nebylo konec.Jessica jela dnem i nocí a byla již velice unavená.Co chvíli se jí klížily oči a měla co dělat,aby se udržela v sedle.Nakonec slezla z koně,na sníh rozprostřela mikinu a lehla si.Usnula.
Štěně jí olízlo obličej a běželo pro pomoc.Běželo asi dva dny,než narazilo na stopy.A ne ledajaké - lidské stopy.Štěně bylo strašlivě vysílené a z posledních sil už jen doběhlo do tábora lovců Pokladů.Hledali Diamantovou horu.
Štěně doběhlo doprostřed tábora,k ohništi.Kolem něho sedělo pět mužů.Pejsek chytil jednoho za nohavici a začal ho táhnout.Ten muž se jmenoval Andrej a byl z útoku maláho pejska překvapený.Jeho přítel,David,na něj vytáhl zbraň.ale Andrej ho zarazil. ,,Někdo je v pustině,a tenhle pejsek za námi přišel pro pomoc. A ty bys ho zastřelil ?" zeptal se a pak následoval pejska. ,,Andreji!Ty blázne!"volal za ním Erik,jeden z hlídky ,,Šéf tě zastřelí,až se vrátíš!"
Jakmile to řekl,vyběhl z jednoho stanu černý kůň.Seděl na něm chlapec v černém plášti,s delšími, tmavě hnědými vlasy a temně hnědýma očima. ,,Je pozdě." řekl David.Ten kluk na koni byl vedoucí výpravy.Vyrazil po stopách psa a Andreje.